Як обчислюється акцизний податок з товарів на які встановлені ставки в іноземній валюті?

 Відповідно до п. 217.3 ст. 217 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зізмінами та доповненнями (далі — ПКУ) податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті ірозраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), ізалишається незмінним протягом кварталу.
Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на яківстановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), ізалишається незмінним протягом звітного кварталу.
Згідно з п. 218.2 ст. 218 ПКУ податок із підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за курсом валюти, визначеним відповідно до ст. 39 прим. 1 ПКУ, тобто застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, — дня визначення податкових зобов’язань.

Джерело: ЗІР, категорія 116.06