Записник Бухгалтера Загальні питання Торговать алкоголем через Интернет-магазин нельзя

Торговать алкоголем через Интернет-магазин нельзя

Поскольку для торговли алкогольными напитками обязательно наличие торговых и складских помещений, хозсубъект не имеет права торговать ими через интернет-магазин.

Податківці у листі від 01.10.2015 р. № 20887/6/99-99-22-07-03-15 нагадують, що роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 року N 854.

Правилами передбачено, що госпсуб’єкт зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари відповідно до законодавства.

Суб’єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане:

  • відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо),
  • охоронною і протипожежною сигналізацією,
  • достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією,
  • у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування РРО, зберігання матеріальних цінностей.

Отже, оскільки для торгівлі алкогольними напоями обов’язковою є наявність відповідних торговельних та складських приміщень для здійснення реалізації цих виробів, госпсуб’єкт  не має права зторгувати ними через інтернет-магазин.

По материалам: Дебет-кредит