Записник Бухгалтера Єдиний податок (юр особи),Єдиний податок ФОП Смена ставки единого налога третьей группы – срок подачи заявления

Смена ставки единого налога третьей группы – срок подачи заявления

Налоговики напоминают, что Законом 466-ІХ внесены изменения в НКУ, которые уже вступили в силу 23.05.2020г.

В частности, если плательщик единого налога третьей группы, будучи плательщиком налога в размере 5% хочет поменять ставку единого налога на 3% + НДС, то он должен подать заявление об изменении ставки единого налога не позднее чем за 10 календарных дней до начала календарного квартала, в котором будет применяться новая ставка, т.е. до 20 июня 2020 года. Также если у Вас будет третья группа единого налога 3% нужно зарегистрироваться плательщиком НДС.

Также, по новым правилам, в случае изменения ставки единого налога заявление плательщиком единого налога третьей группы нужно подать не позднее чем за 15 календарных дней до начала календарного квартала, в котором будет применяться такая ставка, т.е. до 15 июня 2020 года.

Подробнее с разъяснением налоговиков можно ознакомиться ниже.


Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ викладено у новій редакції, відповідно до якої ставка, єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 відсотки, може бути обрана платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V ПКУ.

Також змінено редакцію п. 298.6 ст. 298 ПКУ. відповідно до якої у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни.

У разі зміни ставки єдиного податку заява подається платником єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися така ставка.

Вищезазначені норми набрали чинності 23.05.2020.

Джерело: Головне управління ДПС у Дніпропетровській області