Записник Бухгалтера Загальні питання Розничная торговля пивом

Розничная торговля пивом

Если объем дохода у предпринимателей-плательщиков единого налога не превышает 1 млн грн применяются расчетные книжки и книги учета расчетных операции. В случае превышения – РРО.

ДФС у м. Києві в листі від 22.10.2015 р. № 3153/С/26-15-17-04-14 нагадує, щопідприємці-платники єдиного податку другої та третьої групи, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування, з роздрібного продажу пива та столових вин, при розрахункових операціях застосовують:

  •  розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій – якщо обсяг доходу не перевищує 1000000 грн,;
  • РРО – у разі перевищення обсягу доходу понад 1000000 грн.

Це питання також розглянула в індивідуальній податковій консультації ДФС в Івано-Франківській області, зазначивши: оскільки з 01.07.2015 р. діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв, то підприємці – платники єдиного податку, зокрема першої та другої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або КОРО та розрахункові книжки у випадках, передбачених чиним законодавством.

Источник: Дебет-Кредит