Записник Бухгалтера ЄСВ (єдиний соціальний внесок) Предпринимателям можно не платить “за себя” ЕСВ за май 2020 года

Предпринимателям можно не платить “за себя” ЕСВ за май 2020 года

ФОП могут не платить “за себя” ЕСВ за май 2020 года. Данные изменения внесены Законом 591-ІХ от 13 мая 2020 года в Закон Украины “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Подробнее с разъяснением налоговиков можно ознакомиться ниже.


Законом України від 13 травня 2020 року №591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» який набув чинності 29 травня 2020 року, продовжено дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур до закінчення карантину. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Зокрема, внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, які передбачають звільнення фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, що обрали спрощену систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, від сплати єдиного внеску за себе з 1 по 31 травня 2020 року та продовжено по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину:

1. строк незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

а) неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

б) несвоєчасне подання звітності до податкових органів;

2. не нарахування пені та списання такої пені нарахованої за ці періоди;

3. дію мораторію на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску;

4. зупинення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними.  

Тимчасово суми ПДФО, що утримуються з доходів у вигляді доплат до заробітної плати та нарахованих за періоди з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 року, медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню COVID-19, та лікуванні пацієнтів із випадками COVID-19, компенсуватимуться таким працівникам у повній сумі за рахунок коштів держаного бюджету України.

Водночас передбачено, що на період з 2 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включатимуться доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до статті 471 Закону України «Про зайнятість населення».

Крім того, тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершиться дія карантину зупиняється перебіг строків, встановлених:

– статтею 56 Податкового кодексу України (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) по останній календарний день місяця (включно), в якому завершиться дія карантину, та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених статтею 56 ПКУ;

– статтями 52-53 ПКУ щодо надання податковими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі;

– статтями 73 та 78 ПКУ щодо надання платниками податків відповідей на запити податкових органів (крім запитів податкових органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершиться дія карантину.

Джерело: ГУ ДПС в Івано-Франківській області