Записник Бухгалтера Загальні питання Ответственность за неуплату пени

Ответственность за неуплату пени

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що згідно зі ст. 111 Податкового кодексу України (Кодекс) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності: фінансова, адміністративна, кримінальна.

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Згідно з п.п. 126.1 п. 126 Кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених Кодексу, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Грошове зобов’язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності п.п 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Пеня – сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (п.п 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Пеня нараховується після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу).

Слід зазначити, що норми чинного законодавства, щодо відповідальності за несплату пені не передбачено.

Разом з цим не сплачена платником податків у встановлений Кодексом строк, пеня нарахована на суму грошового зобов’язання, є податковим боргом відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст 14 Кодексу.

 ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві