Записник Бухгалтера Загальні питання Нюанси заповнення рядків 3 та 5 таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

Нюанси заповнення рядків 3 та 5 таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

Згідно з частиною другою ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон № 2464) обчислення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) здійснюється роботодавцями на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується ЄСВ.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, звіт до фіскальних органів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік у фіскальних органах в один із таких способів:

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством (у разі подання електронного звіту він надсилається не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання звіту, передбачений Законом № 2464);

на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти;

надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти.

Грошові суми в таблицях звіту заповнюються в гривнях з копійками (пункт 4 розділу ІІ Порядку № 435).

При цьому, зазначені суми округлюються до двох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.

Таблиця 1 додатка 4 до Порядку № 435 формується та подається страхувальниками, що визначені пунктом 1 розділу ІІІ Порядку № 435 (пункт 4 розділу ІV Порядку № 435).

Згідно з частиною першою ст. 7 Закону № 2464 базою нарахування ЄСВ, зокрема для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Таблиця 6 додатка 4 до Порядку № 435 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці (п. 9 розд. IV Порядку № 435).

Слід зазначити, що показники по рядках 3 та 5 таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 формуються та переносяться з підсумкових значень таблиці 6 до таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

Позначки: