Нові штрафи за неповідомлення податкових органів нотаріусами про укладення договорів оренди нерухомості

Головне управління ДПС  у Сумській області  інформує, Законом України від 16.01.2020 N 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон 466) змінено  штрафні санкції за  порушення порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об’єктів нерухомості. Такий порядок  передбачений у спеціальній ст. 119 ˡ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Нагадуємо, відповідно до п.п. «б» п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця.  За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену статтею 119 ˡ ПКУ.

Так, пунктом 119 ˡ.1 статті 119 ˡ  визначено, що порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Дії, передбачені пунктом 119 ˡ.1 статті 119 ˡ , вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 гривень за кожне таке порушення.

Аналогічні штрафи, за порушення порядку подання зазначеної інформації, застосовуватимуться і до  посередників зі здачі нерухомості в оренду.

 Адже, згідно з п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170  ПКУ суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за  встановленою  формою.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену статтею  119 ˡ ПКУ.

Джерело: Головне управління ДПС у Сумській області