Записник Бухгалтера ПДВ Новая налоговая накладная 2017

Новая налоговая накладная 2017

Нова податкова накладна – новий порядок заповнення

Нову ПДВ накладну потрібно подавати вже з 16 березня 2017 року. Давайте розглянемо нові рядки ПДВ накладної та дізнаємося, що в них потрібно вписувати

З 1 березня 2017 року українські підприємці побачили нову форму ПДВ накладної, яка звісно ж відрізняється від своєї попередниці. Нову ПДВ накладну потрібно буде подавати вже з 16 березня 2017 року, тож давайте дізнаємося, як змінився порядок її заповнення.

Нововведення у формі ПДВ накладної та заповнення нових рядків

Перш за все, у новій ПДВ накладній, у розділі Б з’явилися дві нові графи:

  • 3.2 «Ознака імпортованого товару»;
  • 3.3 «Послуги згідно ДКПП».

Якщо платник податків займається постачанням імпортних товарів, у графі 3.1 необхідно вказати код УКТ ЗЕД імпортованого товару чи товарів. Заповнення цієї графи обов’язкове. Нагадаємо, що у одному із попередніх матеріалів ми писали, що вказувати код УКТ ЗЕД у старих податкових накладних тимчасово було не обов’язково. Зараз же це робити необхідно, щоб ПДВ накладна була прийнята фіскальною службою.

Також ДФС потурбувалася і про коди товарів, які поки відсутні в УКТ ЗЕД. Умовні коди будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі ДФС. Отже, якщо платник податків здійснює продаж імпортованих товарів, але відповідний код товару не зазначено в УКТ ЗЕД, необхідно слідкувати за офіційним сайтом ДФС і брати умовний код, наданий податківцями.

 Якщо платник податків здійснює постачання послуг, необхідно заповнити графу 3.3 і зазначити в ній код послуги згідно із Державним класифікатором продукції та послуг.

Якщо здійснюється постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка «Х». Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Нововведення для сільгоспвиробників

Також у розділі Б з’явилась нова графа 11, призначена для сільгоспвиробників, що реалізують продукцію власного виробництва.

Графу 11 розділу Б заповнюють лише платники ПДВ – сільгоспвиробники, у випадку, коли вони здійснюють постачання власно вироблених товарів, що були отримані в результаті діяльності, визначених пунктом 161.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»

У другій частині порядкового номеру ПДВ накладної необхідно проставити код, який передбачає здійснення операцій за видами діяльності, визначеними в пункті 161.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Також, передбачено, що платники ПДВ яких було включено до реєстру отримувачів державної бюджетної дотації, у разі здійснення операцій із постачання продукції власного виробництва,мають складати окремі податкові накладні та зазначати у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».

 Виключено норму щодо зазначення у зведених податкових накладних індивідуального податкового номеру «‎400000000000».

Джерело: Головбух 24