Записник Бухгалтера Загальні питання Налог на недвижимость уменьшит налог на прибыль к уплате

Налог на недвижимость уменьшит налог на прибыль к уплате

Відповідно до п. 137.6 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 ПКУ щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Зауважимо, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Отож, податок на прибуток за 2015 рік можна зменшити на весь податок на нежитлову нерухомість, нарахований за цей рік.

Нагадаємо, що Декларацію з податку на нерухомість за 2015 рік подавали за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 р. №735. З неї й вибирають податок за об’єктами нежитлової нерухомості та відображають у рядку 16.2 додатка ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р №897. Звертаємо увагу, якщо були протягом 2015 року будь-які уточнення, їх потрібно враховувати.

Джерело:  Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області