Записник Бухгалтера Загальні питання Щодо визначення бази оподаткування ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг

Щодо визначення бази оподаткування ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг

ДФСУ розглянула питання щодо порядку визначення бази обкладення ПДВ під час надання транспортно-експедиторських послуг і послуг, допоміжних у транспортній діяльності.

Отже, у випадку залучення експедитором до виконання договору транспортного експедирування інших осіб, які постачають послуги, що є допоміжними в транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг, база обкладення ПДВ як у експедитора, так і в третіх осіб визначається з урахуванням вимог п. 189.4 Податкового кодексу України. Зокрема, відповідно до п. 189.4 Податкового кодексу України, базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються в межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена в порядку, установленому ст. 188 Податкового кодексу України.

 Зважаючи на те, що база обкладення ПДВ визначається лише для операцій із постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до ст. 186 Податкового кодексу України, то під час надання послуги, місце постачання якої відповідно до ст. 186 Податкового кодексу України визначено поза межами митної території України, об’єкт обкладення ПДВ у постачальника таких послуг не виникає, а тому база обкладення ПДВ під час здійснення такої послуги не визначається.

Лист ДФСУ від 15.01.2016 р. № 699/6/99-99-19-03-02-15 «Щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг і послуг, допоміжних у транспортній діяльності щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг і послуг, допоміжних у транспортній діяльності»

Джерело: Консульт