Записник Бухгалтера ПДВ Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в яких не зазначаються суми ПДВ

Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в яких не зазначаються суми ПДВ

Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу Українищодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»  (далі – Закон № 466) внесено зміни до статті 1201  Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ  (далі – ПКУ), зокрема, встановлено нові штрафні санкції за невчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних (далі – ПН/РК), в яких не зазначаються суми ПДВ, а саме:

– ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість;

–  ПН/РК, складених на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;

– ПН, складених відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених підпунктами “а” – “г” цього пункту, та РК, складених до таких ПН;

– ПН, складених відповідно до статті 199 ПКУ, та РК, складених до таких податкових накладних;

– ПН, складених відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 ПКУ.

За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на платника податку накладається штраф в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень (пп. 1201.1. статті 1201 ПКУ).

У разі якщо за результатами перевірки контролюючого органу встановлено відсутність реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, на платника податку накладається штраф у розмірі 5 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн. (п.п. 1201.2. ст. 1201 ПКУ).

Отже, штрафи за невчасну реєстрацію в ЄРПН застосовуються  і до ПН/РК, в яких не зазначаються суми ПДВ. У таких випадках штрафні санкції нараховуються у відсотках до обсягу постачання, встановлених Законом № 466.

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації (п.п. 1201.1. ст. 1201 ПКУ).

Відсутність реєстрації протягом граничного строку всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, про що зазначено в ППР, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, – тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50% суми податкових зобов’язань з ПДВ, вказаної у такій ПН та/або РК, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Джерело: ГУ ДПС в Одеській області