Записник Бухгалтера Общие вопросы Чи треба реєструвати в СЕА РП акцизну накладну, виписану на неплатника акцизного податку

Чи треба реєструвати в СЕА РП акцизну накладну, виписану на неплатника акцизного податку

Згідно із п. 231.5. ПКУ, під час реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені строки скласти акцизну накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб’єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Також нагадаємо: відповідно до п. 231.3 ПКУ, акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на такі операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які здійснюються через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). При цьому окремі обов’язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені пп.пп. «г» та «ґ» п. 231.1 ПКУ, не заповнюються.

Роз’яснення надане заступником начальника Головного управління ДФС в Одеській області — Дмитром Ігоровичем Хандусенком, під час онлайн-конференції на тему «Акцизний податок – 2016», що відбулася 18 березня 2016 року на сайті бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Джерело: «Інтерактивна бухгалтерія»