Чи потрібно подавати пусті додатки Д1 та 4ДФ до Об’єднанної звітності?

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.04.2021 р. N 2123/О/99-00-04-02-01-09

Державна податкова служба України (далі — ДПС) керуючись Законом України від 02 жовтня 1996 року N 393/96-ВР «Про звернення громадян», Ваші звернення щодо заповнення Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) та Додатку 1 і Додатку 4ДФ до нього розглянула та в межах компетенції повідомляє таке.

Форма Розрахунку і Порядку його заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року N 4 (із змінами і доповненнями) (далі — Порядок).

Так, в пункті 1 розділу II Порядку визначено, що Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду.

У разі незаповнення того чи іншого рядка Розрахунку та додатків до нього через відсутність операції такий рядок прокреслюється (п. 3 розділу II Порядку).

Порядок заповнення Додатку 4 до Розрахунку «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі — 4ДФ) визначено пунктом 4 розділу IV Порядку.

Зазначеним пунктом не передбачено окремих норм щодо можливості неподання 4ДФ за наявності обов’язку щодо подання Розрахунку.

Отже, щодо питань першого, другого та третього в частині подання 4ДФ повідомляємо, що у разі наявності законодавчих підстав для подання Розрахунку, 4ДФ до такого розрахунку подається незалежно від наявності показників для декларування з обов’язковою розбивкою по місяцях звітного кварталу, пусті рядки прокреслюються (у разі подання документа в електронному вигляді — такі рядки не заповнюються).

Щодо питання третього повідомляємо, що порядок заповнення Додатку 1 до Розрахунку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі-Д1) визначено пунктом 1 розділу IV Порядку.

Д1 призначений для щоквартального формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

Якщо платник єдиного внеску у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством — Д1 за відповідний квартал не подається.

Таким чином, Д1 не заповнюється та не подається у складі Розрахунку лише за умови відсутності показників для декларування протягом усього кварталу.

Якщо показники для декларування наявні лише в одному з місяців кварталу, то Д1 подається за кожен з таких місяців, а пусті рядки прокреслюються (у разі подання документа в електронному вигляді — такі рядки не заповнюються).

У разі незгоди з наданою відповіддю Ви можете оскаржити її в порядку, визначеному статтею 16 Закону України «Про звернення громадян».

Заступник ГоловиЄвген ОЛЕЙНІКОВ