Записник Бухгалтера ПДВ Чи повинен код послуг за ДКПП відповідати коду КВЕД

Чи повинен код послуг за ДКПП відповідати коду КВЕД

Оскільки ДКПП узгоджений із Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі — КВЕД-2010), то класи послуг у ДКПП відповідають видам діяльності в класах КВЕД-2010. Тобто згідно з ДКПП продукція/послуга — це результат окремого виду економічної діяльності, визначеного в КВЕД-2010. Таким чином, код продукції згідно з ДКПП має відповідати коду КВЕД для відповідного виду діяльності.

Утім у податковій накладній платник ПДВ має зазначити код ДКПП, незалежно від того, чи внесено відповідний код діяльності до ЄДРПОУ. Такого висновку дійшла ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 25.05.2017 р. № 368/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Пояснюють контролери це так:

КВЕД — це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку із чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів або контрактів код виду діяльності — це припущення, а не доказ (абз. 8 п. 1 КВЕД-2010).

Джерело: Інтерактивна Бухгалтерія