Записник Бухгалтера Загальні питання Торгуєш пивом – не забувай про ліцензію

Торгуєш пивом – не забувай про ліцензію

ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють або планують провадити підприємницьку діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями (в т.ч. виключно пивом). Оскільки, пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Відповідно до норм Закону України від 19.12.1995 року № 481/ 95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон № 481) плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, становить 8000 гривень на кожний    окремий, зазначений   в   ліцензії   електронний контрольно-касовий  апарат  (книгу обліку розрахункових операцій), що  знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл  і  селищ,  за  винятком тих, що знаходяться у межах території міст,  –  500  гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Плата за ліцензії  на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями справляється  щоквартально  рівними частками  і  зараховується  до  місцевих  бюджетів згідно з чинним законодавством.

З 01 червня 2016 року  платники податків, які здійснюють господарську діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями (вт.ч. виключно пивом) для подачі заяв на оформлення ліцензій на право роздрібної торгівлі, подовження термінів діючих ліцензій,  переоформлення ліцензій та анулювання ліцензій – необхідно звертатися до ЦОП(центру обслуговування платників податків) Державних податкових інспекцій ГУ ДФС у Харківській області за місцем розташування торгівельних  об’єктів.

Платники податків можуть отримати оформлені, переоформлені та з подовженням дії ліцензії, як в ЦОП (центр обслуговування платників податків) Державних податкових інспекцій ГУ ДФС у Харківській області за місцем розташування торгівельних  об’єктів так і в управлінні  контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Харківській області (м.Харків, вул.Клапцова,25).

   ГУ ДФС у Харківській області

Позначки: