Записник Бухгалтера Загальні питання Сумма ЕСВ с сентября 2015г.

Сумма ЕСВ с сентября 2015г.

Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) розраховується, як добуток розміру заробітної плати та інших виплат, та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

При цьому мінімальний страховий внесок – це сума ЄВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»). Зазначимо, що з 1 вересня 2015 року мінімальний страховий внесок розраховується з урахуванням збільшеної до 1378,00 гривень мінімальної заробітної плати.

Максимальна величина бази нарахування ЄВ – це максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується ЄВ (п. 4 частини першої ст. 1 Закону № 2464). Тобто, максимальна величина бази нарахування ЄВ з 01 вересня 2015 – 23426,00 гривень (1378,00 гривень х 17).

Також звертаємо увагу, що при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки ЄВ застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Роз‘яснення щодо обчислення єдиного внеску розміщені на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) у категорії 301.

 

По матеріалам: Прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області