Записник Бухгалтера Загальні питання Складання акцизної накладної та порядок її заповнення

Складання акцизної накладної та порядок її заповнення

Акцизні накладні складаються при кожній повній або частковій операції з реалізації пального та реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в тому числі ті, що не надаються отримувачу пального.

У верхній лівій частині акцизної накладної, яка не надається отримувачу пального, зазначається тип причини.

В акцизних накладних, які надаються отримувачу пального, у відповідному полі проставляється цифра “0”.

До акцизної накладної вноситься інформація за кожним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД. При цьому на кожен окремий код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД складається окрема акцизна накладна.

Таблична частина акцизної накладної заповнюється в такому порядку:

1) у графі 1 зазначається код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків);

2) до графи 2 вноситься інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;

3) у графах 3, 4 вказується інформація щодо обсягу реалізованого (відвантаженого, втраченого) пального у кілограмах (графа 3) та у літрах, приведених до температури 15° C (графа 4).

Якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, що реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 року  № 218.

 

Прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області