Записник Бухгалтера Загальні питання Про сплату податку на нерухомість

Про сплату податку на нерухомість

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує, що відповідно до ст.266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)  громадяни зобов’язані сплатити податок на нерухоме майно. на підставі податкових повідомлень-рішень

У 2016 році податок на нерухомість фізичними особами – платниками сплачується за 2015 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період

Так, податок нараховувався на загальну площу об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлюються  не більше 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на звітний період, – на житлову та 1% – нежитлову нерухомість.

При цьому, нормами Податкового кодексу України встановлено пільгові розміри площі майна, на які не застосовувалася ставка податку:

– для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;

– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;

– для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – 180 кв. метрів.

У разі неотримання податкових повідомлень – рішень на сплату податку, або ж у разі незгоди з розрахунком податку чи виявлення розбіжностей щодо зазначеної у ньому інформації про об’єкт нерухомості, слід звернутися з оригіналами документів про право власності на нерухоме майно до фіскальних органів за місцем реєстрації платника.

Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також, додатково повідомляємо, що у 2016 році внесено зміни в порядок нарахування податку на нерухомість, тому у 2017 році платники сплачуватимуть за свою нерухомість вже за новими правилами.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві