Записник Бухгалтера Заробітна плата, охорона праці Про ведення “Особової картки працівника”

Про ведення “Особової картки працівника”

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12 грудня 2016 р. № 1648/0/101-16/28

Щодо порядку ведення суб’єктами господарювання типової форми № П-2 «Особова картка працівника»

Департамент заробітної плати та умов праці разом з Державною службою України з питань праці розглянуло звернення <…> щодо порядку ведення суб’єктами господарювання типової форми № П-2 «Особова картка працівника» (далі — типова форма) і в межах компетенції повідомляє.

Типова форма затверджена наказом Держстату та Міноборони від 25.12.2009 р. № 495/656.

Відповідно до п. 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (далі — Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58 (із змінами), з кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці (типова форма № П-2), в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша).

Стосовно відмови працівника ознайомлюватись під розписку в особистій картці про призначення на роботу, переведення або звільнення повідомляємо, що чинним законодавством не передбачено нормативно-правового акта, що підтверджує дії працівника чи відмову у їх вчиненні, не зафіксованих у письмовій формі.

Разом з тим, на нашу думку, з метою фіксації та підтвердження дій працівника посадовими особами підприємств, установ та організацій можливе складання акта в довільній формі.

Директор Департаменту