Мінфін Наказом від 31.12.2015 № 1307 оновив форму податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної, привівши їх у відповідність до вимог чинного законодавства.
Серед основних змін — виключення із заголовної частини податкової накладної таких наразі вже необов’язкових реквізитів, як місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форма проведених розрахунків.
Таблична частина податкової накладної тепер складається з розділів А і Б.
До розділу А податкової накладної (рядки І-Х) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна, а саме:
- у рядку І зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;
- у рядках ІІ-IV — суми ПДВ (за основною ставкою та за ставкою 7%), нараховані виходячи з обсягів постачання, зазначених у рядках V та VІ;
- у рядках V-IX — загальні обсяги постачання товарів/послуг в розрізі кодів ставок, зазначених у графі 8 нижньої табличної частини податкової накладної;
- у рядку X — дані щодо зворотної (заставної) тари.
До розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме:
- до графи 2 — номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця);
- до графи 3 — код товару згідно з УКТ ЗЕД;
- до граф 4 та 5 — одиниця виміру товарів/послуг;
- до графи 6 — кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;
- до графи 7 — ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ;
- до графи 8 — код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються;
- до графи 9 — код пільги;
- до графи 10 — обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ.
Податкова накладна заповнюється державною мовою.
Усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються у гривнях з копійками.
Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера. Також не допускається складання платником ПДВ за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.
Порядковий номер податкової накладної не може починатись на «0».
Наказ планується до опублікування у бюлетені “Офіційний вісник України” від 12.02.2016 р. № 10 та набирає чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Тож виходить, що застосовувати нову форму податкової накладної слід з 01.04.2016, але все ж почекаємо на офіційні роз’яснення Мінфіну чи ДФС.
По матеріалам: Голобвух24