Записник Бухгалтера Загальні питання Новації у порядку повідомлення органів ДФС про зміну бухгалтера

Новації у порядку повідомлення органів ДФС про зміну бухгалтера

Як повідомила начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяна Говоруха, відбулися  зміни у повідомленні контролюючих органів щодо бухгалтера юридичної особи або її підрозділу. Відтепер, якщо платник повідомив інформацію про нового бухгалтера у формі 1-ПДВ, він звільняється від подання до органу  ДФС заяви за формою № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей про бухгалтера.

Такі зміни передбачені новою редакцією  п.9.3 розділу IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (зі змінами та доповненнями). Таким чином відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи також оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юридичних осіб на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ (про реєстрацію, перереєстрацію або внесення змін), якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених п. 183.9 ст. 183 ПКУ,  та задоволена контролюючим органом.

Нагадуємо, що платники податків – юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб подають реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.

Головне управління ДФС у Чернігівській області