Записник Бухгалтера 1ДФ, Військовий збір, ПДФО,ЄСВ (єдиний соціальний внесок) Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ)

Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ)

Як правильно вказати код з Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад у рядку (032) звіту F/J0500106?

З 1 квітня 2021 року платники податків звітують за І квартал за формами об’єднаної звітності ПДФО та ЄСВ (чар-код форми) F/J0500106 – Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).

Під час заповнення Розрахунку слід використовувати довідник Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – Кодифікатор).

Що таке Кодифікатор і де його знайти?

Зміни в системі АТУ України стали підставою для розробки даного Кодифікатора.Кодифікатор так само, як і Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ), складається з кодів та назв адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад України, які згруповані відповідно до рішень уповноважених органів у сфері адміністративно-територіального устрою.Кодифікатор затверджено наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290 (в редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України зі змінами).

Кодове позначення об’єктів Кодифікатора має буквенне позначення латиницею «UA», 17 розрядів, а також такий вигляд:

Як правильно вказати код з Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад у рядку (032) звіту F/J0500106? ǀ Арт-Звіт Pro

Кодифікатор складається з кодів та назв усіх адміністративнотериторіальних одиниць та територій територіальних громад, які згруповані за ознаками територіальної спільності та адміністративної підпорядкованості та унікального системного номера, який залишається незмінним незалежно від зміни підпорядкування адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад.

Який код вносити в рядок (032) Розрахунку (J0500106, F0500106)?

Перш за все, під час створення Розрахунку (J0500106, F0500106) в програмі для даного поля підключено довідник Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, за допомогою якого користувач може обрати відповідний код.

Оскільки звіт подається за основним місцем реєстрації платника податків, в рядку (032) зазначається код основного місця реєстрації платника податків з Кодифікатора.

Який код вказувати у Розрахунку у разі, якщо подавати за не уповноважений відокремлений підрозділ (філію)?В своїй консультації ДПС зазначила, що у разі, якщо відокремлений підрозділ платника податків не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то Розрахунок за такий підрозділ подає платник податків до управління ДПС за основним місцем обліку.Тобто, за кожну філію юридична особа подає за основним місцем обліку окремий пакет, що містить Розрахунок із зазначенням відповідного коду території згідно Кодифікатора, назви філії та інформації у додатках 4ДФ з даними тільки по працівникам цієї філії.

У рядку (032) заголовної частини Розрахунку (J0500106, F0500106) Розрахунку зазначається код Кодифікатора за місцезнаходженням відокремленого підрозділу (п. 1 розд. ІІІ Порядку).

У рядку (033) – зазначаються дані про відокремлений підрозділ юридичної особи (повне найменування відокремленого підрозділу), якщо Розрахунок подається податковим агентом за відокремлений підрозділ.

У рядку (032) Додатка 4 ДФ зазначається код за Кодифікатором за місцезнаходженням відокремленого підрозділу (підрозділу, стосовно якого юрособою подається Розрахунок) юрособи.

Джерело: Арт-Звіт