Записник Бухгалтера ФОП загальна система оподаткування Как отобразить убытки ФЛП на общей системе в годовой декларации

Как отобразить убытки ФЛП на общей системе в годовой декларации

Чи заповнюється графа 8 розділу І додатка Ф2 до податкової декларації про майновий стан і доходи з від’ємним значенням, якщо ФОП за результатами господарської діяльності отримує збиток?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування у графі 8 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розд. І додатка Ф2 до податкової декларації про майновий стан і доходи зазначає суму чистого оподатковуваного доходу, однак, якщо за результатами господарської діяльності отримано збиток, то графа 8 розд. І додатка Ф2 до декларації прокреслюється.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
Підпунктом 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 ПКУ передбачено, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Підпунктом 1 п. 3 розд. IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.09.2016 № 821) визначено, що у графі 8 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розд. І додатка Ф2 до податкової декларації про майновий стан і доходи вказується сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується за такою формулою: графа 4 «Сума одержаного доходу» – графа 5 «Вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції» – графа 6 «Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату» – графа 7 «Інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг».
Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування у графі 8 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розд. І додатка Ф2 до декларації про майновий стан і доходи зазначає суму чистого оподатковуваного доходу, однак, якщо за результатами господарської діяльності отримано збиток, то графа 8 розд. І додатка Ф2 до декларації прокреслюється.

Джерело: ЗІР, категорія 104.09