Записник Бухгалтера Загальні питання З 1 березня 2016 року запроваджується Система електронного адміністрування реалізації пального

З 1 березня 2016 року запроваджується Система електронного адміністрування реалізації пального

У Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VШ з 1 березня 2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа.

Звертаємо увагу, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України)

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.

Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 117.3 статті 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 % вартості реалізованого пального.

Також повідомляємо, що у разі подання Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301 до 01.03.2016 датою реєстрації платником податку осіб, якими подані такі заяви, буде дата першого дня перехідного періоду, тобто 01.03.2016.
Зазначену Заяву можна сформувати та надіслати за допомогою електронного сервісу “Електронний кабінет платника” або іншого програмного забезпечення, що використовується платником (cabinet.sfs.gov.ua).

У разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.