Записник Бухгалтера ПДВ З 1 березня оновлено форму накладної ПДВ

З 1 березня оновлено форму накладної ПДВ

Платники ПДВ нарешті дочекалися затвердження Мінфіном змін до форми податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, та форм податкової звітності з ПДВ і Порядку її заповнення, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Наказ Мінфіну від 23.02.2017 № 276

Платники ПДВ нарешті дочекалися затвердження Мінфіном змін до форми податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, та форм податкової звітності з ПДВ і Порядку її заповнення, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Зміни дають платникам ПДВ змогу виконати вимоги щодо проставлення у податкових накладних/розрахунках коригування коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Окрім того, врегульовують питання, пов’язані з отриманням бюджетної дотації сільгосптоваровиробниками відповідно до статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV.

Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування (опублікований в «Урядовому кур’єрі» від 28.02.2017 № 39). Отже, нові форми є чинними з 01.03.2017. Але вперше подавати оновлену форму декларації з ПДВ, зважаючи на положення пункту 46.6 Податкового кодексу України, слід за березень 2017 року.

Давайте розглянемо, що реалізовано у новій формі податкової накладної. Адже вже з 01.03.2017 податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних маємо складати за новою формою.

Код товарів згідно з УКТ ЗЕД і послуг — за ДКПП

У зв’язку із запровадженням нових обов’язкових реквізитів податкової накладної згідно з підпунктом «і» пункту 201.1 ПК (код товару згідно з УКТ ЗЕД і код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)), у податковій накладній з’явилися графи:

  • 3.1 — код товару згідно з УКТ ЗЕД;
  • 3.2 — для проставляння позначки «×» у разі імпорту товару;
  • 3.3 —  код послуги згідно з ДКПП.

Як і раніше, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначають суцільним порядком без розділових знаків.

Відповідні графи 3.1-3.3 відтепер є складовими додатка 1 до податкової накладної і слугують для тих-таки коду товару згідно з УКТ ЗЕД та коду послуги згідно з ДКПП.

У разі коригування сум податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 розрахунку коригування зазначаємо код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД або у графі 4.3 — код таких послуг згідно з ДКПП.

Бюджетна дотація сільгоспвиробникам

Ще одне узгодження стосується скасування статті 209 ПК, тобто спецрежиму з ПДВ для сільгоспвиробників і запровадження для такої категорії платників ПДВ механізму бюджетної дотації через ухвалення нової статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV (далі — Закон № 1877).

Змінено також редакцію інших пунктів Порядку № 1307, що стосуються сільгоспвиробників — платників ПДВ. Зокрема, поняття «спецрежим», «стаття 209 ПК» замінили поняттями «бюджетна дотація», «Реєстр отримувачів бюджетної дотації», «Закон № 1877» тощо.

Перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання

Відтепер податкові накладні, складені на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання та на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, згруповані у податкові накладні з єдиним типом причини «15 — Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання».

У таких випадках платник ПДВ складає або дві податкові накладні:

  • одну — на суму, розраховану на основі фактичної ціни постачання;
  • другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною,

або зведену податкову накладну зважаючи на суми ПДВ, розраховані на основі перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначені окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг не пізніше ніж останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання.

Джерело: Головбух 24