Записник Бухгалтера 1ДФ, Військовий збір, ПДФО За якими ставками ПДФО оподатковують дивіденди

За якими ставками ПДФО оподатковують дивіденди

До оподатковуваного доходу платника включають пасивні доходи, зокрема, у вигляді дивідендів (пп. 164.2.8 Податкового кодексу України, ПК).

Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь дивідендів є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування (пп. 170.5.1 ПК).

Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, в т. ч. той, хто сплачує податок на прибуток у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.

Нараховуючи дивіденди, податковий агент оподатковує їх за ставками:

  • 18%;
  • 5%, якщо це дивіденди за акціями та корпоративними правами, нараховані резидентами — платниками податку на прибуток підприємств (крім дивідендів за акціями, інвестиційними сертифікатами, що їх виплачують інститути спільного інвестування).

Тобто, застосування ставок ПДФО залежить від того, чи є податковий агент платником податку на прибуток.

Дивіденди, нараховані на користь фізосіб (у т. ч. нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів, з метою оподаткування прирівнюють до виплати зарплати. Тобто такі суми оподатковують ПДФО за ставкою 18%, у т. ч. в разі виплати за попередні роки.

Лист ДФС від 27.02.2017 № 4055/6/99-99-13-02-03-15
Лист ДФС від 28.02.2017 № 4110/6/99-99-13-02-03-15

Джерело: Головбух