Записник Бухгалтера Загальні питання Возврат товара в отчетности 1-РА, 1-РТ, 1-ОА, 1-ОТ

Возврат товара в отчетности 1-РА, 1-РТ, 1-ОА, 1-ОТ

Як у звітності щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (№ 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА та № 1-РТ) відображається повернення та вибуття, не пов’язане з реалізацією алкогольних напоїв та тютюнових виробів (втрата, розкрадання тощо)?

У разі повернення раніше придбаної продукції її обсяги відображаються з від’ємним значенням у тих самих графах (придбання, надходження або реалізації) звітів № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ, де такі обсяги вже відображались у попередніх звітах під час проведення первинної операції. Тобто вони: зменшують відповідні обсяги придбання, надходження або реалізації за звітний період на обсяги повернення; відображаються зі знаком мінус у разі, якщо обсяги повернення перевищують обсяги придбання, надходження або реалізації у звітному періоді.

При цьому у графі «Примітка» до відповідного виду продукції зазначається обсяг та тип проведеної операції. Повернення продукції відображається у звітах про обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів за той звітний період, у якому відбулося таке повернення. Якщо операції з придбання, надходження або реалізації продукції та її повернення відбулись в одному звітному періоді, обсяги за такими операціями у звітах № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ не відображаються. Вибуття, не пов’язане з реалізацією (втрата, розкрадання тощо) алкогольних напоїв та тютюнових виробів відображається у графі «Примітка» звітів № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ із зазначенням обсягів такого вибуття та наданням відповідних пояснень.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 115.05