Записник Бухгалтера Загальні питання Алгоритм заповнення податкової накладної

Алгоритм заповнення податкової накладної

Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує, що форма податкової накладної та порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. № 1307 (далі – наказ № 1307).

Так, кількість (об’єм, обсяг) поставленого товару/послуги відображається у графі 6 розділу Б податкової накладної, їх ціна – у графі 7 розділу Б, а база оподаткування (обсяг постачання) операції з постачання таких товару/послуг відображається у графі 10 розділу Б податкової накладної та визначається відповідно шляхом множення показника графи 6 розділу Б на показник, зазначений у графі 7 розділу Б податкової накладної.

Загальний обсяг постачання по операціях з постачання товарів/послуг, передбачених у податковій накладній, відображається у відповідних рядках V – IX розділу А такої податкової накладної та складається із суми показників рядків графи 10 розділу Б залежно від коду ставки, зазначеного у графі 8 розділу Б, а суми ПДВ за такими операціями відображаються у рядках III та IV розділу А залежно від ставки податку та визначаються шляхом множення обсягів постачання (рядки V та VI розділу А) на ставку податку (20 % та 7 % відповідно).

Загальна сума ПДВ по операціях з постачання товарів/послуг, передбачених у податковій накладній, відображається у рядку II розділу А та визначається як сума рядків III та IV розділу А. Загальна сума коштів, що підлягає сплаті, відображається у рядку I розділу А та визначається як сума загальних обсягів постачання та загальної суми ПДВ.

При цьому пунктом 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом №1307, визначено, що усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються у гривнях з копійками.

Так, зокрема, загальний обсяг постачання товарів/послуг, операції з постачання яких оподатковуються за ставкою 20 відсотків, відображається у рядку V розділу А податкової накладної та складається із суми показників рядків графи 10 розділу Б, в яких у графі 8 розділу Б зазначено код ставки “20”.

При цьому сума ПДВ за такими операціями відображається у рядку III розділу А податкової накладної та визначається шляхом множення показника рядка V розділу А такої накладної на ставку 20 відсотків.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області