Записник Бухгалтера Загальні питання Административная ответственность при нарушении порядка проведения расчетов

Административная ответственность при нарушении порядка проведения расчетов

Порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг відповідно до ст.1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн.) і на посадових осіб – від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн.).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн.) і на посадових осіб – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.).

Відповідно до ст.163 15 цього Кодексу порушення порядку проведення  готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів тягнуть за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн.).

Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке порушення, тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 – 17000 грн.).

Згідно зі ст. 2342 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку проведення готівкових розрахунків і розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги), розглядають фіскальні органи.

 ДПІ у Дарницькому районі