Записник Бухгалтера ПДВ Дата возникновения налоговых обязательств по НДС

Дата возникновения налоговых обязательств по НДС

ГУ ГФС в Ивано-Франковской области напоминают, как определяется дата возникновения налоговых обязательств по НДС на таможенной территории Украины.

Так, согласно п. 187.1 НКУ датой возникновения налоговых обязательств является дата события, которое произошло раньше:

  • либо дата поступления денежных средств от покупателя (оприходование в кассе либо поступление на расчетный счет в банке),
  • либо  дата отгрузки товаров/ оказания услуг

 

Як визначається дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ на митній території України?

Відповідно до п.187.1. ст.187 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку-дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області