1-РА и 1РТ отменили

Ну вот мы и дождались официального уведомления от налоговой по поводу отмены многострадальных отчетов по розничной подаже 1-РА и 1-РТ! УРА! 🙂

Чи застосовується відповідальність за неподання, несвоєчасне подання або подання з недостовірними відомостями звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздрібній мережі?

Штрафи за неподання, несвоєчасне подання або подання з недостовірними відомостями звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздрібній мережі не застосовуються до СГ, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.


Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до частини третьої
ст. 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон № 481) в частині скасування звітності для СГ, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
  Тобто з 01.01.2017 СГ, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, звільнено від подання звітів за формами № 1-РА та/або № 1-РТ, форма яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».
При цьому частиною дев’ятнадцятою ст. 18 Закону № 481 встановлено, що штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої ст. 17 Закону № 481, не застосовуються до СГ, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

Джерело: ЗІР, категорія 115.06