Записник Бухгалтера Загальні питання 1ДФ – как заполняется графа 4 в случае, если НДФЛ платится в бюджет вместе с выплатой зарплаты в следующем месяце

1ДФ – как заполняется графа 4 в случае, если НДФЛ платится в бюджет вместе с выплатой зарплаты в следующем месяце

Яким чином заповнюється графа 4 податкового розрахунку за ф. 1ДФ, якщо сума ПДФО перераховується до бюджету у наступному місяці одночасно із виплатою заробітної плати але цей місяць відноситься до іншого звітного податкового кварталу


Коротка:
Сума податку, що перераховується у встановлені терміни до бюджету у наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за той період у який входить попередній місяць, за який здійснено перерахування податку.
Наприклад, до графи 4 податкового розрахунку за I квартал входить сума податку за січень, яка нарахована у січні та перерахована у лютому, за лютий (нарахована у лютому та перерахована у березні), за березень (нарахована у березні та перерахована у квітні).
Повна:
Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 30 січня 2015 року за № 111/26556.
– у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, до податкового розрахунку за I квартал входить заробітна плата за січень, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні).
у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.
Відповідно до п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Враховуючи викладене вище, сума податку, що перераховується у встановлені терміни до бюджету у наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за той період у який входить попередній місяць, за який здійснено перерахування податку.
Наприклад, до графи 4 податкового розрахунку за I квартал входить сума податку за січень, яка нарахована у січні та перерахована у лютому, за лютий (нарахована у лютому та перерахована у березні), за березень (нарахована у березні та перерахована у квітні).

По материалам: ЄБПЗ