Записник Бухгалтера Загальні питання Як заповнюються юридичною особою графи 3, 4, 5 та 6 розділів І та ІІ податкової декларації з плати за землю?

Як заповнюються юридичною особою графи 3, 4, 5 та 6 розділів І та ІІ податкової декларації з плати за землю?

Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560.

Декларація заповнюється з урахуванням приміток.

У разі наявності у Декларації відмітки «земельний податок» заповнюється розділ І, зокрема:

у колонці 3 «вид права» відображається цифра «1», якщо земельна ділянка знаходиться у власності або «2», якщо земельна ділянка знаходиться в постійному користуванні;

у колонці 4 – серія та номер документа, який засвідчує/підтверджує право власності або користування земельною ділянкою (відображається послідовність букв та цифр);

у колонці 5 – дата державної реєстрації прав власності/користування, у разі наявності;

у колонці 6 – номер державної реєстрації прав власності/користування – послідовність цифр (у разі наявності).

У разі наявності у Декларації відмітки «орендна плата» заповнюється розділ ІІ, зокрема:

у колонці 3 – дата укладання договору оренди;

у колонці 4 – номер укладеного договору оренди – послідовність цифр;

у колонці 5 – дата державної реєстрації прав оренди земельної ділянки;

у колонці 6 – номер державної реєстрації прав оренди земельної ділянки – послідовність цифр.

При цьому обов’язок сплачувати земельний податок та подавати податкову декларацію з цього податку у юридичної особи, яка має право власності на будівлю, споруду (її частину) та/або на нежилі приміщення у багатоквартирному жилому будинку, настає з дня виникнення права власності/користування такими земельними ділянками.

Інформація у колонках 3-6 Декларації (послідовність цифр, букв, дата) має відповідати інформації, зазначеної в документах, які засвідчують право власності або користування земельною ділянкою.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 112.05).

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області