Записник Бухгалтера 1ДФ, Військовий збір, ПДФО Як заповнювати розділ ІІ ф. № 1ДФ – чергове роз’яснення від ДФС

Як заповнювати розділ ІІ ф. № 1ДФ – чергове роз’яснення від ДФС

Податківці у своєму листі нагадали про порядок заповнення розділу II ф. №1ДФ. Докладніше далі

Порядок заповнення розділу ІІ №1ДФ

Податківці  у своєму листі від 07.12.2017 р. № 2881/6/99-99-13-01-01-15/ІПК вкотре  зазначають, що у графах загальна сума нарахованого (виплаченого) доходу рядка «Військовий збір» розділу II  ф. №1ДФ має зазначатися загальна сума доходів, що була нарахована (виплачена) платникам податків, зокрема: суми допомоги по вагітності та пологах, аліменти, виплати фізичним особам – підприємцям.

У своєму роз’ясненні вони керуються нормою п. 3.11 розділу III Порядку №4.

Поради податковим агентам

Зазначимо, що штрафу у розмірі 510 грн за п. 119.2 ПКУ не буде. Адже цей штраф стосовно військового збору має застосовуватися лише, якщо помилка призвела до заниження/завищення його суми (чого у випадку із неоподаткованим доходом не буває).

Але, щоб уникнути суперечок із податківцями при перевірках з цього приводу, радимо отримати індивідуальну податкову консультацію та діяти вже за нею (або зазначати неоподатковані доходи в розділі ІІ форми №1ДФ, або ні). Адже, згідно зі ст. 53 ПКУ саме індивідуальна податкова консультація, надана в письмовому або в електронному вигляді, захистить платника податків, який її отримав.

Джерело: Дебет-Кредит