Яка відповідальність платника, у випадку допущення помилок в обов’язкових реквізитах податкових накладних, які не надаються покупцю?

Враховуючи, що від платника отримано запит про надання податкової консультації до 01 квітня 2017 року відповідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), передбачено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (в редакції, що діяла до 01.04.2017 року).

Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПКУ у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата складання податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства — платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів / послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 201.10 ст. 201 ПКУ).

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони на суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Типи причин, при складанні податкових накладних, що не підлягають наданню отримувачу (покупцю), визначені п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1307 від -31.12.2015 року.

Відповідно п. 120¹.3 ст. 120¹ ПКУ допущення продавцем товарів /послуг помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, — тягне за собою накладення на платника податку – продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки.

Згідно п. 35¹ підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ встановлено, що до 31 грудня 2017 року не застосовуються штрафні санкції, передбачені пунктом 120¹.3 ст. 120¹ цього Кодексу, за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та /або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Виходячи з вищевикладеного, податкові накладні, що не надаються покупцю мають бути складені та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, та не звільняють продавця від нарахування податкових зобов’язань по таких операціях.

При цьому, якщо в податкова накладна, що не надається покупцю, містить помилки в обов’язкових реквізитах, це може бути причиною неприйняття даної податкової накладної в електронному вигляді.

Стосовно відповідальності продавця відповідно пункту 120¹.3 ст. 120¹ ПКУ зазначаємо, що за помилки в обов’язкових реквізитах, допущених в податковій накладній, до продавця застосовується штраф у розмірі 170 грн. лише за результатами перевірки продавця, яка проводиться на підставі заяви покупця. Тобто, норми пункту 120¹.3 ст. 120¹ ПКУ застосовується тільки по відносинах з контрагентами – платниками ПДВ.

Джерело: ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.