Записник Бухгалтера Загальні питання Штраф за несвоевременную оплату единого налога

Штраф за несвоевременную оплату единого налога

ГНИ в Подольском районе г. Киева напоминает про обязанность своевременной оплаты единого налога физическими лицами-предпринимателями плательщиками единого налога 1й и 2й групп. В случае несвоевременной оплаты налагается штраф в размере 50 процентов ставки единого налога.

Также налоговики обращают внимание ФЛП что если налоговый долг не погашается в течении двух последовательных кварталов, такой налогоплательщик согласно ст. 298 НКУ лишается права быть плательщиком единого налога.

“Згідно ст. 122 Податкового кодексу України (ПКУ), несплата (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку першої та другої груп авансових внесків єдиного податку до бюджету в порядку та строки, визначені Податковим кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної таким платником.

Нагадуємо, що ставка єдиного податку для платників першої-другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового звітного року ( у 2016 році – 1378 грн.) . Так, у 2016 році платник єдиного податку першої групи за кожне таке пропущення терміну сплачуватиме 68 грн 90 коп, а платник єдиного податку другої групи – 137 грн 80 коп.

У разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, такий «єдинник» позбавляється права перебування на спрощеній системі оподаткування (ст.298 ПКУ).”

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві