Чи повинні платники акцизного податку – імпортери підакцизних товарів (продукції), за винятком алкогольних напоїв та тютюнових виробів, подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації декларацію акцизного податку?

Імпортери підакцизних товарів (продукції) не подають до контролюючих органів декларації акцизного податку, за винятком імпортерів алкогольних напоїв та тютюнових виробів, та осіб, що порушили вимоги митних режимів, цільового використання підакцизних товарів (продукції), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподатковуються, тобто є платниками акцизного податку відповідно до пп. 212.1.2, пп. 212.1.5, пп.212.1.6, пп. 212.1.7, пп. 212.1.8 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України.
Повна:
Відповідно до п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.
Платники акцизного податку визначені в ст. 212 Податкового кодексу України, зокрема відповідно до пп. 212.1.2, пп. 212.1.5, пп.212.1.6, пп. 212.1.7, пп. 212.1.8 п. 212.1 даної статті платником податку є: особа — суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України;
особа, яка реалізує або передає у володіння, користування чи розпорядження підакцизні товари (продукцію), що були ввезені на митну територію України із звільненням від оподаткування до закінчення строку, визначеного законом відповідно до пункту 213.3 статті 213 Кодексу;
особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, що передбачають звільнення від оподаткування, у разі порушення таких вимог;
особа, на яку покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції), на які встановлено ставку податку 0 гривень у разі порушення таких умов;
особа, на яку при здійсненні операцій з підакцизними товарами (продукцією), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування, покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції) в разі порушення таких умов.
Згідно з п. 224.2 ст. 224 ПКУ контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податку з підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, під час митного оформлення здійснюється контролюючими органами.
З урахуванням викладеного, імпортери підакцизних товарів (продукції) не подають до контролюючих органів декларації акцизного податку, за винятком імпортерів алкогольних напоїв та тютюнових виробів, та осіб, що порушили вимоги митних режимів, цільового використання підакцизних товарів (продукції), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподатковуються, тобто є платниками акцизного податку
відповідно до пп. 212.1.2, пп. 212.1.5, пп.212.1.6, пп. 212.1.7, пп. 212.1.8 п. 212.1. ст. 212 Податкового кодексу України.

ЗІР, категорія 116.07