Записник Бухгалтера Загальні питання Чи можна реєструвати акцизні накладні раз на місяць

Чи можна реєструвати акцизні накладні раз на місяць

Відповідно до правила, прописаного в п. 231.3ПКУ, акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.

Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на такі операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу/РРО або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне).

У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.

Під безперервним постачанням вважається забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця (п. 231.3 ПКУ).

Роз’яснення надане заступником начальника Головного управління ДФС в Одеській області — Дмитром Ігоровичем Хандусенком, під час онлайн-конференції на тему «Акцизний податок – 2016», що відбулася 18 березня 2016 року на сайті бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

 

Джерело: Інтерактивна Бухгалтерія