Записник Бухгалтера Загальні питання Чи має право покупець повернути придбаний товар до магазину, маючи лише чек платіжного термінала

Чи має право покупець повернути придбаний товар до магазину, маючи лише чек платіжного термінала

ГНИ в Оболонском районе ГУ ГФС в г. Киеве разъяснило, можно ли вернуть купленный товар в магазин, имея только чек терминала? 

Статтею 2 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Порядок реєстрації видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги) визначено пунктами 7 та 8 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міндоходів України від 28.08.2013 року № 417. Так, реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги та інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

Крім того, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн., то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити:

– дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги);

– відомості про товар (послугу);

– суму виданих коштів;

– номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

Отже, повернути придбаний товар до магазину покупець може за умови надання таких документів:

– документа, що встановлює його особу;

– розрахункового документа (касового чека), в якому зазначено номер, дату і час видачі документа, що підтверджує купівлю товару;

– чека платіжного термінала.

Маючи лише чек платіжного термінала, покупець не зможе повернути придбаний товар до магазину.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві