Чи заповнює ФОП на загальній системі оподаткування графу 7 Книги обліку доходів і витрат, якщо дохід у звітному місяці не отримувався?

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженимивитратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів івитрат (далі – Книга), у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати (п. 177.10 ст. 177 та п. 178.6 ст. 178 ПКУ).
Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок), відповідно до якого у графі 7 «Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці (п. 6 Порядку).
Тобто, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування заповнює графу 7«Сумавитрат на оплату праці найманих осіб» Книги шляхом відображення в ній документально підтверджених сум витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці, протягом якого отримано дохід.
Враховуючи викладене вище, якщо дохід у звітному місяці не отримувався фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування, то графа 7 «Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги не заповнюється.

Джерело: ЗІР, категорія 104.08