Чи вказується реєстраційна сума в службовому полі у рядку 19.1 податкової декларації з ПДВ, якщо відсутні показники для заповнення рядка 19 такої декларації?

Підпунктом 2 п. 5 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21), визначено що сума, обчислена відповідно до п. 200 прим.1. 3 ст. 200 прим.1 розд. V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на момент подання податкової декларації з ПДВ (далі – декларація), зазначається у відповідному службовому полі у рядку 19.1 декларації.
З рядка 19 декларації визначається сума перевищення від’ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до п. 200 прим.1. 3 ст. 200 прим.1 ПКУ (далі – реєстраційна сума) на момент подання декларації. Визначена сума вказується у рядку 19.1 декларації та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду у рядку 21 декларації.
Реєстраційна сума на момент подання декларації, зазначається у відповідному службовому полі у рядку 19.1.
Відповідно до п.п. 4 п. 5 розд. V Порядку № 21 сума від’ємного значення, що не перевищує реєстраційної суми зазначається у рядку 20 декларації.
Відповідно, від’ємне значення в межах реєстраційної суми зазначається у рядку 20 декларації, яке:
зараховується у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні періоди;
підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку;
підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету;
зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Таким чином, реєстраційна сума, що зазначається у службовому полі у рядку 19.1 декларації, вказується з метою визначення від’ємного значення, яке платник податку має право зарахувати у зменшення податкового боргу, що виник за попередні періоди, або відшкодувати на власний рахунок у банку, або відшкодувати у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету. Тому, якщо в декларації не заповнений рядок 19, тобто відсутня сума від’ємного значення поточного звітного (податкового) періоду та від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, то і реєстраційна сума в службовому полі у рядку 19.1 такої декларації не заповнюється.

 

ЗІР, категорія 101.20