Записник Бухгалтера Загальні питання Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які є пенсіонерами за віком, повинні нараховувати та сплачувати ЄСВ

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які є пенсіонерами за віком, повинні нараховувати та сплачувати ЄСВ

Как напоминает ГНИ в Днепровском районе ГУ ГФС в г. Киеве, согласно с Законом Украины «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» освобождаются от начисления и оплаты ЕСВ пенсионеры по возрасту лишь на едином налоге, пенсионеры – на общей системе налогообложения платят ЕСВ на общий основаниях.

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) є фізичні особи – підприємці (ФОП), в тому числі платники єдиного податку (ФОП ЄП).

Згідно з п. 2 частини першої ст. 7 Закону для платників, зазначених у п. 4 ст. 4 Закону, а саме ФОП (крім ФОП ЄП) ЄСВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом. Отже, ФОП на загальній системі оподаткування, яка отримує пенсію за віком, повинна нараховувати та сплачувати ЄСВ на загальних підставах. Зазначимо, що винятків та пільг для ФОП на загальній системі оподаткування чинним законодавством не передбачено.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві