Записник Бухгалтера Загальні питання Расчеты через Интернет считаются безналичными

Расчеты через Интернет считаются безналичными

ДФСУ в листі від 01.10.2015 р. № 20887/6/99-99-22-07-03-15 повідомила, що безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки одержувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Готівкові розрахунки – це платежі готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) і іншого майна (п. 1.2 гол. 1 Положення № 637).

Отже, операції по оплаті вартості товару або послуг готівкою є готівковими розрахунками, а операції з оплати товарів і послуг через платіжні термінали та мережу Інтернет з використанням електронних платіжних засобів є безготівковими розрахунками.

По материалам: ЛІГА:ЗАКОН