Записник Бухгалтера Каса, готівкові розрахунки Підприємство має відшкодувати працівникові кошти, витрачені ним на потреби підприємства

Підприємство має відшкодувати працівникові кошти, витрачені ним на потреби підприємства

Нацбанк у листі від 14.09.2016 р. №18-0005/76945 зазначив: якщо фізична особа здійснює придбання товарів (робіт, послуг) на користь підприємства за власні готівкові кошти, то таке підприємство має керуватись, зокрема, вимогами ст. 1159 та 1160 ЦКУ. Цими нормами передбачено відшкодування витрат підприємством, якщо придбані товари (роботи, послуги) своєчасно та у повному обсязі оприбутковані та відображені у бухгалтерському обліку підприємства. Спори, що виникають між підприємством та працівником щодо відшкодування витрат, вирішуються у судовому порядку.

Водночас у листі від 14.09.2016 р. №13517/0/14-16/13 Мінсоцполітики додає: якщо трудовим договором встановлено обов’язок працівника купувати товар за власні кошти з наступним відшкодуванням цих коштів роботодавцем, то такі відносини слід розглядати з урахуванням вимог законодавства про працю.

У такому випадку ці кошти мають входити до загальної суми, яку роботодавець має виплатити працівнику при його звільненні.

У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені встатті 116 КЗпП, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Джерело: Дебет-Кредит