Записник Бухгалтера Загальні питання Підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність

Підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці.

Фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає всім вимогам для реєстрації та застосування єдиного податку.

Податковим кодексом України визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку, серед який зовнішньоекономічна діяльність не визначена як заборонена.

Отже, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Зазначена норма визначена п. 291.3, п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України та ст. 5 Закону України від 16.04.1991 № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Позначки:,