Записник Бухгалтера Акциз, земельний податок, вода Про “алкотабачные” отчеты 1-РА, 1-РТ – приняты изменения!! наконец-то отменят?!!

Про “алкотабачные” отчеты 1-РА, 1-РТ – приняты изменения!! наконец-то отменят?!!

20.12.2016г. был принят Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” (законопроект №5132), в котором, среди прочих изменений, предусмотрено следующее:
“Штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту”;

Окончательный текст принятого Закона пока не опубликован, однако, будем надеяться, что розничных продавцов подакцизными товарами все-таки порадуют долгожданной отменой 1-РА и 1-РТ!

Также, КМУ поручено в трехмесячных срок со дня вступления в силу данного Закона разработать и внести на рассмотрение ВРУ проект закона “щодо скасування акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюнових виробів, передбачивши для забезпечення збалансованості місцевих бюджетів відповідне збільшення ставок акцизного податку на тютюнові вироби в абсолютних значеннях”.

На табак и табачные изделия данным Законом была увеличена ставка акцизного налога на 40%, на алкогольные напитки на 20%, на слабоалкогольные напитки на 12%.