Записник Бухгалтера Акциз, земельний податок, вода Продаєте алкоголь на площі меншій за 20 кв. метрів – чекайте на анулювання ліцензії

Продаєте алкоголь на площі меншій за 20 кв. метрів – чекайте на анулювання ліцензії

Відповідно до абзацу чотирнадцятого ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №481) місце торгівлі – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Правила торгівлі алкогольними напоями, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року №854, також встановлюють вимоги щодо площі торговельного приміщення (будівлі), у якому здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями, яка повинна бути не менш як 20 кв. метрів.

При здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями у місці торгівлі, площа якого є меншою 20 кв. м, ліцензія на роздрібну торгівлю анулюється відповідно до ст. 15 Закону №481.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області