Записник Бухгалтера Загальні питання При виявленні несправності чи пошкодженні РРО – повідомте контролюючий орган

При виявленні несправності чи пошкодженні РРО – повідомте контролюючий орган

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані при виявленні несправності реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

Нормами зазначеного Закону не передбачено відповідальності до суб`єкта господарювання при не повідомленні контролюючого органу про виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю.

Проте зауважимо, що за не проведення розрахункових операцій через РРО застосовуються фінансові санкції передбачені п. 1 ст. 17 зазначеного Закону.

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві