Записник Бухгалтера Єдиний податок ФОП Превышение объема дохода для ФЛП плательщиков единого налога

Превышение объема дохода для ФЛП плательщиков единого налога

Для каждой группы единого налога п. 291.4 НКУ предусмотрен годовой объем дохода, который не следует превышать, чтобы остаться на той группе налога, которая была выбрана изначально.

Так, для ФЛП на первой группе единого налога объем годового дохода не должен превышать 300000 грн, для ФЛП второй группы единого налога объем дохода не превышает 1500000 грн в год, и объем годовых доходов для ФЛП третьей группы единого налога не должен превышать 5000000 грн.

Что же делать, если объемы доходов были превышены, нам напоминает ГУ ГФС в Днепропетровской ниже.

Оригинал текста смотрим ниже.

Дії фізичної особи підприємця – платника єдиного податку у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника єдиного податку відповідної групи

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) ставки, встанов- лені п. 293.3 – 293.5 ст. 293 Кодексу, застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 Кодексу, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 107.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Джерело: ГУ ДФС у Дніпропетровській області